DOŁĄCZ DO DRUŻYNY EKONOMIKA!

• Zobacz jak wygląda Ekonomik oraz okolice tarnogórskiego rynku

• Śladami Goethego

13.10.2020

Śladami poety J.W. Goethego - to motyw lekcji z języka niemieckiego, w której uczestniczyła klasa 4 bTH. Przewodnik z działu promocji Tarnowskich Gór opowiadał o historii miasta i lokalnych wpływach czesko- niemieckiech.

Tekst: Izabela Ruba-Gałuszka

• Wybory SU

07.10.2020

W dniu 2 października br. zakończyły się wybory na przewodniczącego szkoły. Poniżej zestawienie liczbowe jego przebiegu:

TERESA COGIEL: 237 głosów

MACIEJ KSIĘŻYK: 85 głosów

Głosy nieważne: 15 osób

Uprawnionych do głosowania 406 uczniów

W roku szkolnym 2020/2021 Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Teresa Cogiel z klasy III A.

• Gratulacje!

24.09.2020

Dyrektor CEE-H informuje, że nauczycielka naszej szkoły - Pani Katarzyna Chojnacka obroniła pracę doktorską na Uniwersytecie Medycznym i została doktorem nauk o zdrowiu. Gratulujemy!

• EKOnomik sprząta świat!

20.09.2020

Dnia 18 września uczniowie klasy 2a wraz z opiekunami p. Anną Howaniec i p. Beatą Kapcią wzięli udział w Wielkim Finale ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata – Polska 2020”. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Uczestnicy wydarzenia posprzątali najbardziej zanieczyszczone okolice Parku Miejskiego w Tarnowskich Górach. Udało się zebrać 41 dużych worków na odpady! Razem sprawiamy, że świat staje się piękniejszy.

20.09.2020

Zakończyliśmy jesienną edycję akcji „Podziel się książką”.

Pragniemy gorąco podziękować wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom zaangażowanym w organizację kiermaszu oraz za Wasze ogromne wsparcie. Zebrane środki w całości zostaną przekazane na cele szkolne.

• #jestnaswiecej

Hejt - jestem na NIE !

NIE hejtuj w sieci, NIE bądź obojętny, NIE lajkuj obraźliwych komentarzy. Pomyśl, że po drugiej stronie również siedzi żywa osoba: też przeżywa, też reaguje, też może nie radzić sobie z raniącymi słowami. Hejt w świecie wirtualnym ma przykre konsekwencje w życiu realnym:

• Finał akcji "Książka leczy"

11.09.2020

W tym tygodniu udało się sfinalizować w naszej szkole akcję „Książka leczy!”, organizowaną przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką (filia w Tarnowskich Górach). Zbiórka literatury dziecięcej została nieoczekiwanie wstrzymana przez pandemię. Mimo to, zebraliśmy wiele ciekawych książek, które umilą czas małym pacjentom Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach. Bardzo dziękujemy za Wasze wsparcie!

• Uwaga konkurs!

08.09.2020

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Cyfryzacji.

Uczestnicy: Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży w wieku od 12 do 24 lat.

Opis: Uczestnicy konkursu mają pokazać na zdjęciach, plakatach lub filmach to, co najbardziej lubią w Polsce, co im podoba i z czego są dumni. Ministerstwo Cyfryzacji zaprasza młodych, kreatywnych ludzi z całej Polski do udziału w konkursie, w którym pokażą te mniej i bardziej znane – a może jeszcze nieodkryte – polskie innowacyjne rozwiązania, odkrycia naukowe, najciekawsze fakty z naszej historii, malarstwa lub muzyki, najpiękniejsze miejsca i wszystko inne, z czego są dumni. Najlepsze prace konkursowe będą promować Polskę podczas przyszłorocznego ogólnoświatowego 16. Forum Zarządzania Internetem (IGF 2021), którego Polska będzie gospodarzem.

• Ekonomik nakręcony na pomaganie

08.09.2020

Szkolna Sekcja Wolontariatu ogłasza kolejną edycję akcji „Ekonomik nakręcony na pomaganie”. Pomagamy małej, dzielnej bohaterce. Maja ma zespół Retta. Nie mówi, nie używa rąk, ma problemy z poruszaniem się oraz walczy z padaczką. Dziewczynka wymaga stałej i wielokierunkowej terapii i rehabilitacji.
              Każdy z nas może pomóc Mai!
              Dlatego zbieramy nakrętki. Przy wejściu do szkoły wrzucamy do specjalnego kosza mniejsze ilości. Jeśli ktoś przyniesie naraz więcej nakrętek, to proszę je przekazać panu Woźnemu oraz wysłać wiadomość przez dziennik elektroniczny, by koordynator akcji Pani Beata Kapcia mogła wpisać pochwałę.
              Wspólnie małym gestem możemy tworzyć wielkie dzieła!
              Gorąco zapraszamy do udziału w akcji!

Więcej informacji na temat codziennych zmagań Mai możecie znaleźć na stronie

• Podziel się książką

08.09.2020

W tym tygodniu w naszej szkole rusza kolejna edycja akcji „Podziel się książką”. Przynosimy do biblioteki szkolnej niepotrzebne książki (beletrystyka, poradniki, literatura dziecięca itp., zarówno nowe, jak i używane). Za udział w akcji przewidujemy pochwały, dlatego prosimy o wpisywanie się na listę u Pani bibliotekarki.

• Stypendia przyznane

28.08.2020

Jest nam bardzo miło poinformować o przyznaniu kolejnych stypendiów przez firmę Just in Time.

Zostały one przyznane dwóm uczennicom z klasy 4d TS i dwóm uczennicom z klasy 3b TS.

Gratulacje dla: Wanesy Ślusarz, Iwony Trąbeckiej, Nicoli Ziorkowskiej oraz Izabeli Brzeziny.

• Pożegnanie maturzystów

01.07.2020

W dniu 22 czerwca miejsce miała uroczystość zakończenia kształcenia w czteroletnim technikum. Ten rok zdecydowanie różni się od poprzednich, ale dla nas nie ma przeszkód.

Pani dyrektor wręczyła świadectwa z wyróżnieniem, medale sportowe oraz tytuł absolwentki roku. Nie zabrakło wzruszeń, łez no i radości. Gratulujemy Wam i życzymy sukcesów w dorosłym życiu!

• Podsumowanie zbiórki nakrętek

21.06.2020

Zakończyliśmy tegoroczną edycję akcji „Ekonomik nakręcony na pomaganie”. Przypominam, że w tym roku szkolnym wspieramy rehabilitację i leczenie Mai Rachwalskiej. Bardzo serdecznie dziękuję za Wasze wsparcie. Udało się uzbierać siedem dużych worków nakrętek! Wspólnie potraficie robić wielkie rzeczy! Jesteście wspaniali!!! Ekonomik lubi pomagać :)

• Just in Time